Piłka nożna Fenerbahce - Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk kontra Fenerbahce. Mecz rewanżowy kwalifikacjii do Ligi Mistrzów.

O godzinie 20:45 na  L'viv Arena zostanie rozegrane to spotkanie.

Pierwszy mecz w Turcji zakończył się bezbramkowym remisem. Widziałem mnóstwo skrótów tego spotkania i powiem jedno : nie wiem jak tego meczu piłkarze z Ukrainy nie wygrali. . Mnóstwo znakomitych okazji na strzelenie nie jednej a dwóch albo i trzech bramek ( mówie o sytuacjach 100%). Jedną z najlepszych okazji mieli już w 15 minucie meczu a dokładniej miał ją Teixeira gdzie znalazł się sam na sam z bramkarzem Fener i po jego strzale piłka minimalnie przeszła obok słupka. W 27 minucie juz powinno być 2-0 bo kolejną znakomitą okazję miał Taison.  Piłkę dostał  na 12 lub 13 metrze nie był pilnowany przez nikogo uderzył z pierwszej  i znakomitą wtedy interwencją popisał sie bramkarz a dokładniej Demirel. Gospodarze mieli jedną bardzo dobrą sytuację w 34 minucie ale po strzale jednego z zawodników piłka przeszła nad bramką rywali. W drugiej połowie znowu Taison miał znakomitą okazję na strzelenie gola to piłka po jego strzale minimalnie przeszła obok bramki. W odpowiedzi gospodarze niewykorzystali znakomitej okazji w 70 minucie spotkania gdzie także mogła być  bramka.

Nawiązując do tamtego meczu to każdy dobrze wie jak gra Shakhtar. Nic się nie zmieniło. Ich gra oparta jest na ofensywie i w każdym meczu mają kilka znakomitych okazji na gole. Od wielu wielu lat to drużyna,która regularnie gra w fazie grupowej LM. Bardzo lubie oglądać ich spotkania bo dostarczają sporo emocji oraz ich grę po prostu fajnie się ogląda. Fener według mnie zawiodło   w tym pierwszym spotkaniu. Ich gra momentami się niekleiła. Było dużo błędów w obronie i za duzo niecelnych podań czy dośrodkowań.

Jeżeli chodzi o stadion to w LM Shakhtar nie gra na własnym a tak jak wyżej napisałem w L'viv Arena ale to nic nowego dla nich gdyż znają ten stadion znakomicie bo już rok temu grali na nim w pucharach.

Jeżeli chodzi o absencje to tylko w ekipie z Ukrainy niepewnym do gry jest Fred. reszta zdrowa i gotowa do walki.

W druzynie przyjezdnych za to nie zagrają dzisiaj : Gonul oraz Taskiran.

Podsumowując  liczę na Shakhtar w tym spotkaniu. Maja więcej argumentów na końcowy sukces. Z Turcji wywieźli niezły wynik chcociaż powinno tam być zwycięstwo oceniając to co widziałem. Każdy dobrze wie jak trudno sieęgra na gorącym terenie w Turcji a Shakhtar poradził sobie tam dobrze. Teraz rewanż w Ukrainie i mam nadzieję zwycięstwo podopiecznych M. Lucescu.

Typ: 2 (1X2)Dodane przez: @SportKurs: 1.90 Porównaj kursyUnibetDodano: 2024-05-14 20:42